Коментарите са изключени за Награждаване на участниците в състезанието за зрелостници „Я знаток русского языка”

Филологическият факултет и Катедрата по руска филология на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски” имат честта и удоволствието да поканят за награждаване участниците в Състезанието за зрелостници „Я знаток русского языка”, както и техните учители, на 7 април 2019 г. в 9. семинарна зала (Ректорат, трети етаж) в 12.00 ч.

За пета поредна година, с подкрепата и съдействието на директорите и колегите-русисти, средношколците, изучаващи руски език като първи и втори чужд в Средните училища, имаха възможност да покажат своите знания и комуникативни умения. Състезанието се проведе традиционно в Пловдив (26.01.2019 г, по желание на средношколци от ЕГ „Ив.Вазов” и ХГ „Св.Св. Кирил и Методий” и на 24 март 2019 г. – общо 17 участници), в СУ „Максим Горки” – гр. Стара Загора – 8.02.2019г. с 20 участници, в ГПЧЕ, „Васил Левски” – гр. Бургас – 18.02.2019 г. с 65 участници, в ПМГ „Акад. Б.Петканчин” – гр. Хасково – 28.02.2019 г. с 40 участници. По покана на директора на СУ „Проф. д-р Асен Златаров”, гр. Първомай – господин Чавдар Здравчев, Състезанието стартира за средношколците в повереното му училище на 20.03.2019 г. с 27 участници.

Оценката от състезанието е равностойна на другите балообразуващи оценки при кандидатстване за  специалностите Руска филология, Български език и руски език. 76 отличници, от които 16 с оценка 6.00 имат възможност веднага да се запишат в желаната от тях специалност.

Наградните грамоти на участниците в Състезанието, на техните учители и на директорите на училищата – домакини ще връчат студенти-русисти (1-4 курс), кандидатствали успешно с оценката от  „Я знаток русского языка”.