In memoriam

Коментарите са изключени за In memoriam

На 1 януари 2022 г. ни напусна доц. д-р Спаска Злачева-Кондрашова.

Авторитетен учен и преподавател, възпитал поколения русисти в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, доц. д-р Спаска Злачева остави ярка следа в паметта на всички, които я познават. Тя бе задълбочен изследовател със собствен профил в българската русистика и автор на множество публикации, посветени на морфологията и други дялове на руския език, както и на учебници и учебни пособия по руска граматика.

В спомените на своите колеги от Катедрата по руска филология и Филологическия факултет на Пловдивския университет доц. д-р Спаска Злачева остава ярък пример за човек, въплътил в себе си трудолюбието, честността, всеотдайността и искреността. Нейната добронамереност, приятелската ѝ подкрепа и предаността ѝ в отношенията с близките и колегите ще се помнят винаги.

Дълбок поклон пред светлата ѝ памет!