ОТКРИТ ИНТЕГРИРАН УРОК „СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ – МАСЛЕНИЦА“

Коментарите са изключени за ОТКРИТ ИНТЕГРИРАН УРОК „СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ – МАСЛЕНИЦА“

Със завидно творчество и професионална смелост Диляна Сивева и Радина Костовска представиха открития си интегриран урок „Сирни Заговезни – Масленица“ като красив завършек на  стажантската си педагогическа практика по български език и литература и впечатляващо начало на стажантската си практика по руски език. Диляна и Радина са абсолвентки в бакалавърската специалност Български език и руски език и под вещото ръководство на наставника си – Надежда Друмева, създадоха в ОУ „Алеко Константинов“ истински празник за учениците от 5 А и 6 А клас. Специални гости на открития урок бяха : г-жа Марияна Найденова, директор на училището, проф. д-р Надя Чернева – ръководител на Катедрата по руска филология в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, студенти-абсолвенти и  второкурсници от специалността руска филология. Учениците представиха празнични традиции и обреди, характерни за празниците :  Сирни Заговезни – за българите и Масленица – за руснаците, украинците,  белорусите и молдовците, като участваха в три конкурса : „Самый вкусный блинчик“; „Самый красивый рисунок“; съчинение на тема „ Лесно ли се иска прошка“. Класната стая беше превърната в творческа работилница : децата приготвяха в момента блини, като разказваха, как ги приготвят,  споделяха  колко им е трудно понякога да молят за извинение и нареждаха пъстра изложба с рисунките си със сюжети от Сирни Заговезни и Масленица.

Вещото жури от гостите на това пиршество на знанията и уменията на децата  оцени най-високо и награди всички участници. Надежда Друмева получи Благодарница от достойните си възпитанички Диляна и Радина и увери гостите от Пловдивския университет в полезността от насърчаването на идеи на студентите- стажанти  за създаване на интегрирани уроци още по време на стажантската им  педагогическа практика.

Да си пожелаем много такива празници на знанията и уменията на нашите възпитаници!