In memoriam

Коментарите са изключени за In memoriam

С прискърбие съобщаваме, че на 21 юни 2023 г. ни напусна

доц. д-р Елена Атанасова Томова

(1948 – 2023)

Доц. Елена Томова обичаше Пловдив, Пловдивския университет и своите студенти и с радост се завръщаше тук, за да предаде любовта си към литературата на младите колеги, избрали попрището на филологическата наука. Дългогодишен сътрудник в Секцията по стара българска литература на Института за литература при Българската академия на науките, доц. Томова беше и дългогодишен преподавател по руски фолкльор, стара руска литература и агиография в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Тя бе автор на десетки изследвания, публикувани в България и чужбина.

Впечатляваше със своята духовна извисеност и деликатност и в сърцата на колегите си тя оставя спомен за изключително светъл и добър човек.

Да бъде светла паметта ѝ!

От филологическата колегия на Пловдивския университет